Корисничка поддршка:
Македонски English

Препишано од животот

Препишано од животот
Препишано од животот
200 ден.
Категории: Made in Macedonia  Хумор  СМЕВОТЕКА 
Автор: Александар Кујунџиски

Достапност: На залиха
 

Збирка што содржи кратки прозни минијатури, новелети, како и куси раскази, пред сè со хумористично-сатирична содржина. Компонирана е од три целини: „телеграфски“, „флуорографски“ и „монографски“, распоредени  по овој редослед според должината: од првите – со по неколку редови, до „најголемите“ – со по 5-6 страници.

За сите нив, во оној свој, би рекле, себесвојствен и препознатлив стил, Александар Кујунџиски неодамна даде ваква изјава за „Би-би-си“: „Јас не сум нивниот автор. Тоа се чисти плагијати! Нивниот автор е Животот, а јас само ги препишав од него!“

Автор: Александар Кујунџиски

ISBN: 978-608-243-113-0

Број на страници: 80

Димензии: 14,5x20,5

Корица: мека

Јазик: македонски

Едиција: Смевотека, книга 12

Категории: Хумор, Made in Macedonia

Година на издавање: 2015

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: