Корисничка поддршка:
Македонски English

Ветено вретено

Ветено вретено
Ветено вретено
200 ден.
Категории: Made in Macedonia  Хумор  СМЕВОТЕКА 
Автор: Александар Кујунџиски

Достапност: На залиха
 

Епиграми. Четиристишија со хумористична, а богами и со сатирична содржина.

Во инаку, во другите области, пребогатата македонска издавачка продукција, ваквиот вид литературни  творби  може да се избројат на половина од прстите  на едната рака. Толку „многу“ ги има вклопени помеѓу корици!

Епиграмите од оваа збирка од сè срце ви ги препорачуваме како „лековита лектира“. Вреди да се проследат, не само поради нивната „дефицитарност“...

Ветуваме дека ќе ве насмеат, а можеби и – ќе ве подзамислат!

Автор: Александар Кујунџиски

ISBN: 978-608-243-110-9

Број на страници: 84

Димензии: 14,5x20,5

Корица: мека

Јазик: македонски

Едиција: Смевотека, книга 11

Категории: Хумор, Made in Macedonia

Година на издавање: 2015

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: