Корисничка поддршка:
Македонски English

Смесни пешни

Смесни пешни
Смесни пешни
200 ден.
Категории: Made in Macedonia  Хумор  СМЕВОТЕКА 
Автор: Александар Кујунџиски

Достапност: На залиха
 

Од ризницата на хумористично-сатиричното творештво во стихови на Александар Кујунџиски, збиркава Смесни пешни донесува голем број песни на разни теми, кои секако ќе ве разведрат и ќе ве насмеат. Но, внимавајте, да не се препознаете во некоја од нив! Ако е со позитивна конотација – вие сте, ако не е – тогаш е некој друг. Па, проверете, проследете  ја... Збиркава е објавена во едицијата „Смевотека“,  во книгоиздателството „Антолог“, еден од ретките издавачи на хумористично-сатирични дела во РМ.

 

ISBN: 978-608-243-048-5

Повез: мека

Година на издавање: 2014

Број на страници: 48

Димензии на книгата: 14,5х20,5cm

Едиција: Смевотека, книга 6

Категорија: Хумор, Made in Macedonia

Јазик: МК

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: