Корисничка поддршка:
Македонски English

Пијана вселена

Пијана вселена
Пијана вселена
200 ден.
Категории: Made in Macedonia  Хумор  СМЕВОТЕКА 
Автор: Александар Кујунџиски

Достапност: На залиха
 

Кујунџиски не е само еден од најпродуктивните писатели за деца и за возрасни во Р. Македонија, со вкупно досега објавените 115 (први изданија!) книги. Тој е еден од ретките македонски автори кои хумористичното творештво не го создавал само за време на неговата поодамнешна работа и подготовка на хумористични емисии во Радио Скопје („Хумористични бранови“, „Најнеслушана емисија“, „Хихириху“,  и други). Соработувал и со „Остен“, „Јеж“, „Весели свет“, „Осмех“, „Стршен“, „Павлиха“, и  е добитник на десетина награди за хумористични дела на анонимни конкурси ширум балканските простори. Напишал и објавил над 300 хуморески, а ова е само дел од нив...

 

ISBN: 978-608-243-055-3

Повез: мека

Година на издавање: 2014

Број на страници: 46

Димензии на книгата: 14,5х20,5cm

Едиција: Смевотека, книга 9

Категорија: Хумор, Made in Macedonia

Јазик: МК

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: