Корисничка поддршка:
Македонски English

Уловена смеа

Уловена смеа
Уловена смеа
200 ден.
Категории: Made in Macedonia  Хумор  СМЕВОТЕКА 
Автор: Александар Кујунџиски

Достапност: На залиха
 

Избор на дел од творештвото на хумористот и сатиричарот Александар Кујунџиски создавано, пред сè, во периодот кога тој го уредувал списанието „Ловец“ – орган на Сојузот на ловечките организации на Р. Македонија. Во Уловена смеа тој на еден своевиден начин лови и бележи свои видувања на низа ловечки (сос)тојби, преточени како афоризми, епиграми, кратки хумористични записи, но и како анегдоти за вистински личности и настани од разни краишта и за членови на разни ловечки друштва во Македонија.

 

ISBN: 978-608-243-053-9

Повез: мека

Година на издавање: 2014

Број на страници: 54

Димензии на книгата: 14,5х20,5cm

Едиција: Смевотека, книга 8

Категорија: Хумор, Made in Macedonia

Јазик: МК

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: