Корисничка поддршка:
Македонски English

Зообраќај

Зообраќај
Зообраќај
200 ден.
Категории: Made in Macedonia  Хумор  СМЕВОТЕКА 
Автор: Александар Кујунџиски

Достапност: На залиха
 

Книгата З(с)ообраќај на хумористот и сатиричарот, писателот за деца и возрасни, Александар Кујунџиски содржи хуморески, епиграми, афоризми и „смешни дијалози“ – сите на теми од областа на сообраќајот или „зообраќајот“ како што шеговито го именува авторот. Сите творби поместени во ова прекрасно четиво - „лекција“ за сите сегашни, идни и некогашни возачи, се објавувани на хумористичната страница на списанието „Современ возач“. Пронајдете го и Вашето возачко или пешачко место во неа!

 

ISBN: 978-608-243-049-2

Повез:  мека

Година на издавање: 2014

Број на страници: 64

Димензии на книгата: 14,5х20,5cm

Едиција: Смевотека, книга 7

Категорија: Хумор, Made in Macedonia

Јазик: МК

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: