Корисничка поддршка:
Македонски English

Писма до вечноста

Писма до вечноста
Писма до вечноста
Распродадено
200 ден.
Категории: Антологии  Љубов  БЕСМРТНИ МИСЛИ 

Достапност: Распродадено
 

Писма до вечноста, најубавите љубовни писма на сите времиња е книга за вечната потрага по совршен начин да се искажат си зборови: болката, копнежот, среќата, страданието, разделбата. Секому барем еднаш му е потребен совет како најсоодветно да ги искаже своите чувства. Конечен и еден одговор не постои. Жан-Жак Русо се доближил до него со зборовите: „Да напишеш добро писмо треба да почнеш не знаејќи што мислиш да кажеш и да привршиш не знаејќи што си напишал.“

 

 

ISBN: 978-608-4507-08-6

Повез: мека

Година на издавање: 2009

Број на страни: 142

Димензии на книгата: 15x10

Едиција: Бесмртни мисли, книга 5

Категорија: Љубов, Антологија

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: