Корисничка поддршка:
Македонски English

ХА И КУ

ХА И КУ
ХА И КУ
Распродадено
150 ден.
Категории: Made in Macedonia  Поезија  ЦРЕША 
Автор: Александар Кујунџиски

Достапност: Распродадено
 

Јапонската кратка форма наречена хаику на македонски начин. Како да се раскаже цел роман во само три стиха. Во книгата ќе најдете 150 песни со дејство на капка мастило падната на хартија, колку и да е мали има дејство на допир со бескрајот.

ISBN: 978-608-4507-23-9
Повез: мека
Година на издавање: 2010
Број на страни: 32
Димензии на книгата 10х20
Едиција: Цреша, книга 2
Категорија: Поезија, Made in Macedonia

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: