Корисничка поддршка:
Македонски English

Сенките во сонот

Сенките во сонот
Сенките во сонот
200 ден.
Категории: Поезија  ЦРЕША 
Автор: Зоран Радически

Достапност: На залиха
 

„Хаику-песните на Радически се читаат и функционираат како умешно и луцидно уловени мигови, мигови на запрено време во хаотичното и брзо секојдневие, кое се чини дека никогаш не застанува.“

Владимир Јанковски

 

Сенките во сонот  изобилува со оригинални, нестандардни и изненадувачки хаику-откровенија. Избегнувајќи ги стапиците на стереотипните решенија, поетот ни нуди грст свежи поетски слики, во кои пулсира животот.“

Владимир Мартиновски

 

 

Автор: Зоран Радически

ISBN: 978-608-243-301-1

Број на страници: 120

Димензии: 10х20

Корица: мека

Јазик: македонски

Едиција: Цреша, книга 9

Категории: Хаику, Поезија

Година на издавање: 2018

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: