Корисничка поддршка:
Македонски English

Дрво кое шепоти

Дрво кое шепоти
Дрво кое шепоти
200 ден.
Категории: Made in Macedonia  Поезија  ЦРЕША 
Автор: Борис Митковски

Достапност: На залиха
 

Кога Исус му ги отвори очите на слепородениот за првата глетка, го праша – Што гледаш, овој му одговори – Ги гледам луѓето како дрвја. Тоа е и идејата на оваа книга, на овој наслов Дрво кое шепоти...

 

„Сите негови хаику творби се всушност – богојавление, мал миг во кој срцето и умот го созерцуваат Бога, стануваат свесни за поврзаноста на нештата и за Оној кој ги создал. Во хаику творбите на Митковски, во навидум неповрзаните слики, се бара Он“.

- Венко Андоновски

 

ISBN: 978-608-243-071-3

Повез: мека

Година на издавање: 2015

Број на страни: 160

Димензии на книгата: 10x20cm

Едиција: Цреша, книга 7

Категорија: Поезија, Made in Macedonia

Јазик: МК

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: