Корисничка поддршка:
Македонски English

Патот

Патот
Патот
Распродадено
200 ден.
Категории: Вер(б)а  Made in Macedonia  Поезија  ЦРЕША 
Автор: Борис Митковски

Достапност: Распродадено
 

„Ова што е во нашите раце е грст литании на мигот што имаат сила да нè пренесат во мистичните простори на срцето, евклидовски простор кој, само во една педа, бесконечен број пати го содржи растојанието од Куманово до Струмица и назад и, уште толку пати, растојанието од Македонија до Авганистан и назад... пат што најпрецизно се мери само со солзи и со насмевки.“

 

- Митрополит Методиј Златанов

 

 

ISBN: 978-608-4507-77-2

Повез: мека

Година на издавање: 2013

Број на страни: 128

Димензии на книгата: 10х20

Едиција: Цреша, книга 6

Категорија: Вер(б)а, Поезија, Made in Macedonia

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: