Корисничка поддршка:
Македонски English

Сонце и Месечина

Сонце и Месечина
Сонце и Месечина
150 ден.
Категории: Made in Macedonia  Поезија  ЦРЕША 
Автор: Александар Кујунџиски

Достапност: На залиха
 

Најнова збирка со песни од едицијата „Цреша“, досега одлично прифатена од читателската публика. Хаикуто од оваа книга ги фаќа како со мрежичка со која ловат пеперуги и ги преточува во поетски сатори-моменти, сменувањето на денот и ноќта. Во сите појави во природата едноставно се исцртува вечната борба на Јин и Јанг, на светлината и теминната.
 Поезија
Повез - мека
Година на издавање - 2013
Број на страни 32
Димензии на книгата 10x20

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: