Корисничка поддршка:
Македонски English

100

100
100
Распродадено
100 ден.
Категории: Made in Macedonia  Поезија  ЦРЕША 
Автор: Александар Кујунџиски

Достапност: Распродадено
 

Стотата, јубилејна книга од македонскиот писател Александар Кујунџиски, е со наслов „100” и носи двојна симболика: го означува бројот на неговите објавени книги со оригинални творби (не сметајќи ги преводните дела и составуваните и подготвуваните антологии) и тоа во 2008 година и донесува 100 кратки хаику-творби наменети за сите генерации, почитувачи на пишуваниот збор.

 

ISBN: 978-9989-2662-7-0

Повез: мека

Година на издавање: 2008

Број на страни: 32

Димензии на книгата: 10x20

Едиција: Цреша, книга 1

Категорија: Поезија, Made in Macedonia

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: