Корисничка поддршка:
Македонски English

Црешар врз слива

Црешар врз слива
Црешар врз слива
150 ден.
Категории: Made in Macedonia  Поезија  ЦРЕША 
Автор: Александар Кујунџиски

Достапност: На залиха
 

Што мислите, дали може една птица, наречена црешар, и нејзината песна, да го инспирираат авторот да напише повеќе од сто хаику-тристишја.

 

ISBN: 978-608-4507-32-1

Повез: мека

Година на издавање: 2010

Број на страни: 32

Димензии на книгата: 10х20

Едиција: Цреша, книга 4

Категорија: Поезија, Made in Macedonia

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: