Корисничка поддршка:
Македонски English

Гулаби над Фуџи

Гулаби над Фуџи
Гулаби над Фуџи
150 ден.
Категории: Made in Macedonia  Поезија  ЦРЕША 
Автор: Александар Кујунџиски

Достапност: На залиха
 

На пауза, меѓу две обврски, пред спиење, веднаш после будење, дајте си мала оддишка со едно-две хаику. Овие кратки творби имаат моќ да внесат нова свежина во денот и ноќта.

 

ISBN: 978-608-4507-33-8

Повез: мека

Година на издавање: 2011

Број на страни: 32

Димензии на книгата: 10х20

Едиција: Цреша, книга 3

Категорија: Поезија, Made in Macedonia

 

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: