Корисничка поддршка:
Македонски English

Дете од лоша фамилија

Дете од лоша фамилија
Дете од лоша фамилија
300 ден.
Категории: Поезија  ОГНОВИ 
Автор: Дарко Лешоски

Достапност: На залиха
 

Луцидноста и страста суштински преточени во поезија на урбаното секојдневје. Специфичен, остар и многу силен поетски пристап пренесен од обичен човек.  „Дете од лоша фамилија“ е втора збирка поезија на Лешоски.  Пишува од дното на душата. Преку 69 одделни поетски сегменти гласно зборува за љубовта, страдањето, начнувајќи ги трагедијата, самотијата, борбата, смртта, тегобноста! Теми колку блиски до поетот, толку и до читателот. Песни во кои неминовно се чувствува хибридноста на љубовта видена во сите форми. Во секој напишан стих се чувствува неговиот внатрешен хаос, сфатен преку симболичка димензија. 

 

Автор: Дарко Лешоски

ISBN: 978-608-243-284-7

Број на страници: 192

Димензии: 12x20

Корица: мека

Јазик: македонски

Едиција: Огнови, книга 47

Категории: Поезија

Година на издавање: 2018

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: