Корисничка поддршка:
Македонски English

Душевен санаториум (II издание)

Душевен санаториум (II издание)
Душевен санаториум (II издание)
200 ден.
Категории: Made in Macedonia  Поезија  ОГНОВИ 
Автор: Дарко Ангеловски

Достапност: На залиха
 

Во својата книга Душевен санаториум поетот Дарко Ангеловски зборува за нештата што се неискажливи и непреведливи во зборови и што се скриени зад поимите. За тоа нешто што не е нешто, но не е ни ништо, и за хармонијата на непостоењето и на постоењето, за калемот на телото и душата, кои може да се разберат само емотивно, со чувствување. Во оваа книга нема да најдете рационалност бидејќи таа како таква не постои. Рационалност ќе најдете единствено во емоционалноста, односно во ирационалноста на емоционалното пресудување. Оваа книга ве води зад замислата на смислата на мислата, ве води кон едната и единствена вистина – Љубовта.

 

Автор: Дарко Ангеловски

ISBN: 978-608-243-158-1

Број на страници: 124

Димензии: 12x20

Корица: мека

Јазик: македонски

Едиција: Огнови, книга 33

Категории: Поезија, Made in Macedonia

Година на издавање: 2016

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: