Корисничка поддршка:
Македонски English

Зборот е светлина

Зборот е светлина
Зборот е светлина
Распродадено
200 ден.
Категории: Made in Macedonia  Поезија  ОГНОВИ 
Автор: Ленче Милошевска

Достапност: Распродадено
 

„ Современата македонска писателка Ленче Милошевска, автор на четири книги поезија и четири романи, повторно ни се претставува со успешна книга поезија, насловена како Зборот е светлина. Самиот наслов ја симболизира творечката синергија која произлегува од логосот и светлината. Најновата поетска книга на Ленче Милошевска е производ на искуство, поетска зрелост и успешна постапка во одбирот на поетските дилеми, предизвици и тишини. Овие простори – творечки пориви, во реалноста се можеби подруги,  но во песните поместени во книгата се мајсторски искомпонирани целини“.

Братислав Ташковски

 

Автор: Ленче Милошевска

ISBN: 978-608-243-101-7

Број на страници: 64

Димензии: 12x20

Корица: мека

Јазик: македонски

Едиција: Огнови, книга 22

Категории: Поезија, Made in Macedonia

Година на издавање: 2015

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: