Корисничка поддршка:
Македонски English

Антиепитаф

Антиепитаф
Антиепитаф
200 ден.
Категории: Made in Macedonia  Поезија  ОГНОВИ 
Автор: Гаврило Миловановиќ

Достапност: На залиха
 

„Како да им се пријде на овие искрени, или подобро речено колку искрени толку халуцинантни, колку акрибични толку навидум наивни, и колку привидно танатофилични, а всушност очајно вивистични, па дури и деликатно еротички записи.“

Сашo Гигов-Гиш

 

ISBN: 978-608-243-010-2

Повез: мека

Година на издавање: 2014

Број на страни: 48

Димензии на книгата: 10x20cm

Едиција: Огнови, книга 16

Категорија: Поезија, Made in Macedonia

 

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: