Корисничка поддршка:
Македонски English

Midnight blues

Midnight blues
Midnight blues
Распродадено
200 ден.
Категории: Made in Macedonia  Поезија  ОГНОВИ 
Автор: Андреј Ал-Асади

Достапност: Распродадено
 

„Образован според искуството и на источната и на западната традиција, Андреј Ал-Асади во својата поезија им ја отвора вратата и на Дионис и на Шива, зашто неговото гесло гласи: „Дадена ни е една цел - слобода".

 

Низ овие стихови одѕвонува музиката на човечките гласови, но и музиката на тишината, како и музиката на капките дожд, птиците, шумите, на ветерот.“

- Лидија Капушевска Дракулевска

 

ISBN: 978-608-4507-62-8

Повез: мека

Година на издавање: 2013

Број на страни: 32

Димензии на книгата: 10x20

Едиција: Огнови, книга 15

Категорија: Поезија, Made in Macedonia

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: