Корисничка поддршка:
Македонски English

Изложба

Изложба
Изложба
200 ден.
Категории: Made in Macedonia  Поезија  ОГНОВИ 
Автор: Јана Лозаноска

Достапност: На залиха
 

„Оваа поезија совршено го отсликува Човекот, патот до возвишеноста, автономијата на духот и безграничната љубов, како пулсираат моќно на Врвот, диплејќи го небото околу себе, со орел кој исцртува вечни кругови на трансцеденталното небо а стравот за навек исчезнува.“ напиша д-р Маја Мухиќ. Навистина ретка поетска инспиративност.

ISBN: 978-608-4507-45-1
Повез: мека
Година на издавање:2011
Број на страни: 48
Димензии на книгата 10х20
Едиција: Огнови, книга 6
Категорија: Поезија, Made in Macedonia

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: