Корисничка поддршка:
Македонски English

Америка

Америка
Америка
Распродадено
Автор: Франц Кафка

Достапност: Распродадено
 

Американскиот сон има повеќе лица, може да дојде преку ноќ а може да се претвори и во кошмар. Ликот во книгата се движи од една во друга крајност. Интересно е што Кафка не стапнал во Америка но преку неговиот главен херој целосно ја доловува сликата за најмоќната држава на светот. Романот е чиста антологија.

 

ISBN: 978-608-4507-46-8

Повез: мека

Година на издавање: 2011

Број на страни: 239

Димензии на книгата: 13х20

Едиција: Бранови, книга 8

Категорија: Авантури, Експеримент, Психологија

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: