Корисничка поддршка:
Македонски English

Љубовна саботажа

Љубовна саботажа
Љубовна саботажа
Распродадено
200 ден.
Категории: Љубов  Општество  БРАНОВИ 
Автор: Амели Нотомб

Достапност: Распродадено
 

Дали знаете дека комунистичка земја е онаа во која се користат вентилатори? И дека од 1972 до 1975 година беснеела мала светска војна во едно гето во Пекинг? Дека велосипедот, всушност, е коњ? Дека штом ќе помине пубертетот, сè друго е само епилог? Ќе дознаете и многу други нешта во овој редок роман, епски, забавен, фантастичен и трагичен роман, кој раскажува вистинска љубовна приказна, што ќе ги згрее и најстудените срца. Со оваа книга, Амели Нотомб стана најнадежното име на младата книжевна генерација.

Многумина сметаат дека тоа е нејзината најдобра книга, а еве и зошто: ова е драма што глуми роман. Секоја реченица може да се искаже како реплика или да се изрецитира како стих. Се чини дека го напишала во тотална екстаза, од прв до последен збор, во еден креативен здив. Зарем не е тоа илузијата по која тежнее секој што пишува?

 

„Се чита со задоволство“.

Вашингтон тајмс

 

Автор: Амели Нотомб / Amelie Nothomb

Наслов на оригиналот: Le Sabotage amoureux

ISBN: 978-608-243-141-3

Број на страници: 192

Димензии: 13x20

Корица: мека

Јазик: македонски

Едиција: Бранови, книга 131

КатегорииЉубовни, Oпштество

Година на издавање: 2016

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: