Корисничка поддршка:
Македонски English

Adibas

Adibas
Adibas
Распродадено
200 ден.
Категории: Општество  Young&Loud  БРАНОВИ 
Автор: Заза Бурчуладѕе

Достапност: Распродадено
 

Шако е актер што поголемиот дел од своето време го поминува уживајќи во секс со различни девојки и во дрогирање. Тој и неговите пријатели имаат малку интереси надвор од овие дејности. Во тоа време, Грузија e нападната од Русија. Иако главниот град може да го бомбардираат, па дури и да го гаѓаат со хемиско оружје, ним баш им е гајле. Додека Шако може да има орален секс и да ужива во дроги, сè е во ред. И кој да се грижи сега за Апхазија?

Ова е „воен роман“ што нема ниту една борбена сцена и во кој сексот има централна важност бидејќи е претставен како метафора на војната.

 

„Исклучително циничен роман од писателот познат како лошото момче на грузиската литература“.

Модерн новел вебсајт

 

Автор: Заза Бурчуладѕе / Zasa Burchuladze

Наслов на оригиналот: Adibas

ISBN: 978-608-243-094-2

Број на страници: 128

Димензии: 13x20

Корица: мека

Јазик: македонски

Едиција: Бранови, книга 95

Категории: Young&Loud, Политика

Година на издавање: 2015

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: