Корисничка поддршка:
Македонски English

62. модел за составување

62. модел за составување
62. модел за составување
Распродадено
320 ден.
Категории: Експеримент  БРАНОВИ 
Автор: Хулио Кортасар

Достапност: Распродадено
 

Еден од најдобрите романи на шпански јазик од дваесеттиот век. Експериментално ремек-дело од Кортесар во кое главните ликови истовремено опстојуваат во реалниот свет – каде што го образуваат својот потесен круг, односно зона, место каде што се среќаваат – и во еден град, измислен од нив самите, место каде што не се среќаваат, каде залудно се обидуваат да го најдат својот бериќет кој, се чини, е толку блиску за секој од нив, но упорно им се измолкнува...

Во оваа книга Аргентинецот Кортасар го поканува читателот да излезе од своите рамки и заедно со авторот да го гради дејствието во романот.

„Длабоко трогателна книга во која се ужива и која е прекрасно напишана, а истовремено е и одушевувачки загадочна.“ - Њујорк Тајмс

„Врвно дело од еден од најнеобичните писатели на нашето време.“ - Лајбрери Журнал

 

ISBN: 978-608-4507-89-5

Повез: мека

Година на издавање: 2013

Број на страни: 288

Димензии на книгата: 13x20

Едиција: Бранови, книга 22

Категорија: Експеримент

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: