Корисничка поддршка:
Македонски English

Што (не) е љубов

Што (не) е љубов
Што (не) е љубов
Автор: Ана Бучевиќ

Достапност: На залиха
 

За љубовта не треба дефиниција, љубовта е дефиниција.

Ана Бучевиќ

 

Кога се обидуваме да ја дефинираме љубовта, вибрациски се оддалечуваме од неа. Љубовта не се опишува, љубовта се чувствува. И љубовта се живее.

Ако веќе сакаме да ја дефинираме, таа дефиниција нека биде опишана со емоции – љубов е чувството кога ќе стигнеш дома...

За љубовта не треба дефиниција, но за сето она околу неа и за она што се однесува на неа треба. Токму поради недефинирањето на животните сегменти во кои се изразува љубовта, доаѓа до тоа луѓето сешто да нарекуваат љубов. Со оваа книга сакам да ви помогнам да дојдете до сопствените дефиниции поврзани со љубовта. Да се живее животот значи да се живее она што навистина сме. Љубовта...

 

Автор: Ана Бучевиќ / Ana Bučević

Наслов на оригиналот: Šta (ni) je ljubav

ISBN: 978-608-243-235-9

Број на страници: 286

Димензии: 13x20

Корица: мека

Јазик: македонски

Едиција: Сафари на духот, книга 3

КатегорииПопуларна психологија

Година на издавање: 2017

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: