Корисничка поддршка:
Македонски English

I Want a Book

I Want a Book
I Want a Book
150 ден.
Категории: Книги за деца  МОЗАИК 
Автор: Александар Кујунџиски

Достапност: На залиха
 

Прекрасен избор од богатото творештвото на еден од најреномираните писатели за деца во Македонија, конечно во превод на англиски јазик. Топли раскази, песни, сказни и драматизации во кои ќе ужива секое дете од предучилишна и рана училишна возраст. Објавена во Библиотеката „Мозаик“, под уредништво на Вилма Венковска-Милчев, директор на Образовната програма при невладината организација „Потрага по заедничка основа“. I Want a Book е англискиот, односно единаесеттиот дел од масивниот издавачки проект со наслов „1 книга – 21 јазик“.

Автор: Александар Кујунџиски

ISBN: 978-608-243-167-3

Број на страници: 48

Димензии: 17x24

Корица: мека

Јазик: македонски

Едиција: Мозаик, книга 11

Категории: Книги за деца

Година на издавање: 2016

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: