Корисничка поддршка:
Македонски English

Dua Libër

Dua Libër
Dua Libër
Автор: Александар Кујунџиски

Достапност: На залиха
 

 

Наслов на книгата  - Dua Libër (на албански)

Оригинален наслов на книгата  Сакам книга

 

Прекрасен избор од богатото творештвото на еден од најреномираните писатели за деца во Македонија, во превод на албански јазик. Топли раскази, песни, сказни и драматизации во кои ќе ужива секое дете од предучилишна и рана училишна возраст. Објавена во Библиотеката „Мозаик“, под уредништво на Вилма Венковска-Милчев, директор на Образовната програма при невладината организација Потрага по заедничка основа. Сакам книга е албанскиот, односно вториот, дел од масивниот издавачки проект со наслов „1 книга - 21 јазик“.


 

 

Година на издавање:2006

Количина: 11

Број на страни: 48

Димензии на книгата: 17x25
ISBN: 978-608-4507-35-2

Jазик: албански
Повез: мека
Едиција: Мозаик, книга 2
Категорија: 1 книга – 21 јазик, Книги за деца, Мade in Macedonia

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: