Корисничка поддршка:
Македонски English

Разбој-разнобој

Разбој-разнобој
Разбој-разнобој
Распродадено
Автор: Александар Кујунџиски

Достапност: Распродадено
 

Книга за деца која – како и многу други книги од Кујунџиски – донесува текстови сткаени од различни литературни видови: сказна, пиеси, раскази и брзозборки.

Страници: 32
Формат: 17x24
ISBN: 9989-2603-2-X
Година: 2006
Едиција: Библиотека: За сите деца, книга 2
Категорија: Книги за деца, Мade in Macedonia

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: