Корисничка поддршка:
Македонски English

Природо, љубов моја!

Природо, љубов моја!
Природо, љубов моја!
Распродадено
Автор: Александар Кујунџиски

Достапност: Распродадено
 

Книга целосно посветена на природата и на грижата за неа, со која авторот е комплетно поврзан. Овој голем вљубеник во пишуваниот збор – како негова професија, и во природата – како негова опсесија, донесе и внесе во македонската литература за деца раскошно издание. Препорачан прирачник во наставата и четиво што треба да го има за себе секое дете при своето градење како личност.

 

ISBN: 9989-9926-5-7
Повез: мека

Страници: 64

Формат: 17x25

Година: 2000

Едиција: Библиотека: За сите деца, книга 1

Категорија: Книги за деца, Мade in Macedonia

 

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: