Корисничка поддршка:
Македонски English

Записи од Америка

Записи од Америка
Записи од Америка
Распродадено
200 ден.
Категории: Made in Macedonia  Поезија  НОВИ ПЛАНЕТИ 
Автор: Саво Костадиновски

Достапност: Распродадено
 

Четвртата збирка со песни создадени при неговите патувања низ разни континенти, низ многубројни земји и градови, авторот Костадиновски ја посветува на Соединетите Американски Држави. Големата, значајна и инспиративна Америка... за него, лично, и поради фактот што во неа, во далечната 1880 година, отпатувал на печалба и неговиот прадедо, славниот Костадин, за кого е испеана песната „Слушам кај шумат шумите...“

Автор: Саво Костадиновски

ISBN: 978-608-243-118-5

Број на страници: 34

Димензии: 15х21

Корица: мека

Јазик: македонски

Едиција: Нови планети, книга 7

Категории: Поезија, Made in Macedonia

Година на издавање: 2015

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: