Корисничка поддршка:
Македонски English

Расцветани сказни

Расцветани сказни
Расцветани сказни
Распродадено
300 ден.
Категории: Книги за деца  Made in Macedonia  СИНЧЕЦ 
Автор: Александар Кујунџиски

Достапност: Распродадено
 

Книгата за деца Расцветани сказни од авторот Александар Кујунџиски е сплет на сказни во кои главни „личности“ односно „јунаци“, како што им и прилега на едни нови вистински современи сказни, се всушност цвеќињата. Тие се стихувани и се наменети за деца од училишна возраст, пред сè нижите одделенија од основните училишта.

ISBN: 978-608-4507-05-5
Повез: мека
Година на издавање: 2006
Број на страни: 159
Димензии на книгата 17x25
Едиција: Синчец, книга 4
Категорија: Книги за деца, Мade in Macedonia

 

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: