Корисничка поддршка:
Македонски English

Стариот ковчег

Стариот ковчег
Стариот ковчег
Распродадено
200 ден.
Категории: Книги за деца  Made in Macedonia  СИНЧЕЦ 
Автор: Михо Атанасовски

Достапност: Распродадено
 

Книгата Стариот ковчег донесува стотина досега необјавени песни од оставнината на Михо Атанасовски, еден од најголемите македонски писатели за деца и возрасни. Песните се кратки, повеќето од нив и шеговити, а се сите незаборавни и впечатливи по својата модерна поетика и бујна фантазија.

 

ISBN: 978-608-4507-24-6

Повез: мека

Година на издавање: 2010

Број на страни: 124

Димензии на книгата: 15х20

Едиција: Синчец, книга 6

Категорија: Книги за деца, Мade in Macedonia


 

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: