Корисничка поддршка:
Македонски English

Одлична единица

Одлична единица
Одлична единица
Распродадено
0 ден.
Категории: Книги за деца  Made in Macedonia  СИНЧЕЦ 
Автор: Александар Кујунџиски

Достапност: Распродадено
 

Содржи прозни текстови за најмладите и најверните читатели – децата. Сите тие се кратки, лесно читливи, сфатливи и прифатливи за секој што ќе посака да ја открие нивната содржина. Прозните минијатури се групирани во пет целини.

ISBN: 9989-2187-2-2
Повез: мека
Страници: 160
Формат: 17x24
Година: 2005
Едиција: Синчец, книга 1
Категорија: Книги за деца, Мade in Macedonia

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: