Корисничка поддршка:
Македонски English

Букви, укви, кви

Букви, укви, кви
Букви, укви, кви
Распродадено
Автор: Александар Кујунџиски

Достапност: Распродадено
 

Кратки приказни и брзозборки, на секоја страница е претставена уште една македонска буква. Сликовница која соодветствува на возраста на која е наменета: децата кои со голема страст и заинтересираност влегуваат во дворецот наречен Азбука, а паралелно со тоа и во светот на самостојно, првопрочитаните книги. Трет дел од Едицијата „Моите први книги“.

Повез: мека

ISBN: 9989 - 2187 - 0 - 6 !

Година на издавање: 2004

Број на страни: 48

Димензии на книгата 21x21

Едиција: Моите први книги, книга 2
Категорија: Сликовници и боенки, Книги за деца, Мade in Macedonia

 

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: