Корисничка поддршка:
Македонски English

Броеви-роеви

Броеви-роеви
Броеви-роеви
Распродадено
Автор: Александар Кујунџиски

Достапност: Распродадено
 

Кратки приказни и брзозборки, на секоја страница е претставена уште една нова игра со броевите. И оваа сликовница целосно се вклопува во мисијата што ја извршува: да ги разоноди и поучи децата од најмала возраст полесно и побрзо да ги запознаат најважните броеви. Втор дел од Едицијата „Моите први книги“.

 

ISBN: 9989-2187-0-6

Повез: мека

Година на издавање: 2004

Број на страни: 48

Димензии на книгата: 21x21cm

Едиција: Моите први книги, книга 3

Категорија: Сликовници и боенки, Книги за деца, Мade in Macedonia

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: