Корисничка поддршка:
Македонски English

Нека ечат песни

Нека ечат песни
Нека ечат песни
Распродадено
Автор: Александар Кујунџиски

Достапност: Распродадено
 

Сто и првата книга на еден од најплодните македонски писатели, Александар Кујунџиски, е закитена со четириесетина најнови песни за децата од градинките во Република Македонија. Читатели, разгледувачи, коавтори и верни слушатели на овие певливи стихови ќе бидат децата од 3 до 7 години.

 

ISBN: 978-9989-2662-8-7

Повез: мека

Година на издавање: 2008

Број на страни: 32

Димензии на книгата: 17x25

Едиција: Моите први книги, книга 9

Категорија: Книги за деца, Мade in Macedonia

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: