Корисничка поддршка:
Македонски English

Новогодишна честитка

Новогодишна честитка
Новогодишна честитка
Распродадено
Автор: Александар Кујунџиски

Достапност: Распродадено
 

Со прекрасен формат и дизајн - во форма на вистинска новогодишна честитка, ова издание има и две други димензии: служи и за читање и за боење. Имено, таа, покрај разновидните литературни творби содржи и страници кои дечињата можат и да ги обојат, па така и тие да станат создавачи - творци на една поубава книга, заедничко дело на писателот и на децата-ликовни уметници и илустратори.

 

ISBN: 9989-2187-4-9

Повез: мека

Година на издавање: 2005

Број на страни: 32

Димензии на книгата: 10x20 cm

Едиција: Моите први книги, книга 4

Категорија: Сликовници и боенки, Книги за деца, Мade in Macedonia

 

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: