Корисничка поддршка:
Македонски English

Еднаш одигравме љубов

Еднаш одигравме љубов
Еднаш одигравме љубов
Распродадено
250 ден.
Категории: Љубов  Made in Macedonia  Чиклит  ДАМАР 
Автор: Елена Конеска

Достапност: Распродадено
 

Триесетгодишна жена одлучува да промени нешто во својот професионален живот започнувајќи нова работа. На своето прво службено патување и прва работна задача, која очекува беспрекорно да ја исполни, запознава млад португалски писател во кого се вљубува и со кого започнува „електронска љубовна врска на далечина“. Кратката романса, вљубувањето, очекувањето и разочарувањето што неминовно следуваат се патот на созревањето и на спознавањето на сопствените желби. Романот ги следи емоционалниот развој на младата жена во современиот свет и љубовните болки и страдања како основа на тоа созревање. Погледите за неминовноста на љубовта и страдањата дадени само од женска перспектива, проткаени со низа емоции и раскажани речиси онака како што се доживеани, даваат автентична и реална слика на целиот роман.

 

„Романот Еднаш одигравме љубов од Елена Конеска е извонредно дело со цврста композиција, течна нарација и лесен стил на изразување на прозните ситуации во прозни слики“.

Марина Мијаковска

 

Автор: Елена Конеска

ISBN: 978-608-243-140-6

Број на страници: 208

Димензии: 13x20

Корица: мека

Јазик: македонски

Едиција: Дамар, книга 17

Категории: Љубов, Чиклит, Made in Macedonia

Година на издавање: 2016

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: