Корисничка поддршка:
Македонски English

За Родерер

За Родерер
За Родерер
220 ден.
Категории: Психологија  Енигма  БРАНОВИ 
Автор: Гиљермо Мартинес

Достапност: На залиха
 

Две момчиња во ист момент треба да одберат помеѓу другарството и кариерата. Но што ако се изгубат и двете нешта, како да се поставиме во таква ситуација. Аргентинската критика го смета За Родерер меѓу најважните романи објавени во последните децении и го прогласи за најквалитетниот роман напишан од млад автор.

 

ISBN: 978-608-4507-39-0

Повез: мека

Година на издавање: 2010

Број на страни: 126

Димензии на книгата: 13х20

Едиција: Бранови, книга 7

Категорија: Енигма, Психологија

 

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: