Корисничка поддршка:
Македонски English

Америка (II издание)

Америка (II издание)
Америка (II издание)
200 ден.
Категории: Авантури  Љубов  Made in Macedonia  Хумор  Енигма  ДАМАР 
Автор: Жарко Кујунџиски

Достапност: На залиха
 

Америка е вториот роман на писателот Жарко Кујунџиски, кој читателите го споредија со делата на Зискинд, Маркес, Барико, Фелини, Монти Пајтон. И покрај стабилниот брак, Италијанецот Америка Берти решава да ја напушти жената и децата без објаснување. Колку долго и на каков начин е подготвена една жена да чека маж.

 

ISBN: – 978-608-4507-19-2

Повез: мека

Година на издавање: 2010

Број на страни: 176

Димензии на книгата: 13х20

Едиција: Дамар, книга 6

Категорија: Енигма, Авантури, Љубов, Хумор, Мade in Macedonia

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: