Корисничка поддршка:
Македонски English

Ножот на Аврам

Ножот на Аврам
Ножот на Аврам
Распродадено
300 ден.
Категории: Трилери  Енигма  БРАНОВИ 
Автор: Отар М. Нордфјорд

Достапност: Распродадено
 

Ножот на Аврам е трилер на писателот кого го нарекуваат „исландскиот Ден Браун“. Дејството почнува кога Џејмс Донели, ирски писател, добива мистериозна разгледница од својот неодамна починат пријател. На неа е испишан енигматичен текст за кој ќе се утврди дека е пророштво од Нострадамус. Во книгата се предвидуваат нападите во Париз и трета светска војна меѓу христијаните и муслиманите! Во потрага по вистината, Донели и неговиот асистент се вовлекуваат во хаотична бркотница по улиците на Њујорк, но Њујорк по 11 септември 2001 година. Затоа, и ЦИА е заинтересирана за оваа теорија на заговор. Тие откриваат тајна што е толку моќна што може да го промени начинот на кој луѓето го перципираат својот однос кон верата. 

 

„Многу добар трилер!“

Крајмзон Холандија

 

Автор: Отар М. Нордфјорд / Óttar M. Norðfjörð

Наслов на оригиналот: Hnífur Abrahams

ISBN: 978-608-243-091-1

Број на страници: 271

Димензии: 13x20

Корица: мека

Јазик: македонски

Едиција: Бранови, книга 119

Категории: Трилер, Енигма

Година на издавање: 2016

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: