Корисничка поддршка:
Македонски English

Америка (I издание)

Америка (I издание)
Америка (I издание)
Распродадено
Автор: Жарко Кујунџиски

Достапност: Распродадено
 

ISBN – 978-608-4507-19-2

Наслов на книгата  - Америка

Оригинален наслов на книгата

Краток опис на книгата

Америка е вториот роман на писателот Жарко Кујунџиски, кој читателите го споредија со делата на Зискинд, Маркес, Барико, Фелини, Монти Пајтон. И покрај стабилниот брак, Италијанецот Америка Берти решава да ја напушти жената и децата без објаснување. Колку долго и на каков начин е подготвена една жена да чека маж.

Автор – Жарко Кујунџиски

Цена 200

Повез - мека

Година на издавање - 2006

Количина 12

Број на страни 176

Димензии на книгата 13х20

/ Едиција: Дамар, книга 6 / Категорија: Енигма, Авантури, Љубов, Хумор, Мade in Macedonia

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: