Корисничка поддршка:
Македонски English

Надојдени реки

Надојдени реки
Надојдени реки
Распродадено
0 ден.
Категории: Made in Macedonia  Хумор  Раскази  ДАМАР 
Автор: Александар Кујунџиски

Достапност: Распродадено
 

Пишувајќи дела од сите литературни родови и видови и сите возрасти, во збирката насловена Надојдени реки, Кујунџиски ни нуди кратки раскази наменети за возрасните. Поголемиот дел од нив – со хумористична нишка, која, како што е познато, провејува и во речиси целокупното творештво на овој наш автор. Голем дел се наградувани или откупувани на низа анонимни конкурси за раскази.

Страници: 192
Формат: 14x20
ISBN: 9989-9926-3-0
Година: 2002
Повез: мека
Едиција: Дамар, книга 1
Категорија: Раскази, Хумор, Мade in Macedonia

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: