Корисничка поддршка:
Македонски English

Сите тие краеви

Сите тие краеви
Сите тие краеви
Распродадено
200 ден.
Категории: Made in Macedonia  Општество  Раскази  ДАМАР 
Автор: Бранислав Ѓорѓевски

Достапност: Распродадено
 

Критичното авторско појавување на Ѓорѓевски, со раскази од кои зрачи елоквентност и храброст да се отворат теми што секој ќе заинтересира. Маалски фраери, општествени фалинки, младешки главоболки, бркање девојки.

 

ISBN: 978-608-4507-67-3

Повез: мека

Година на издавање: 2012

Број на страни: 94

Димензии на книгата: 12x17

Едиција: Дамар, книга 13

Категорија: Раскази, Општество, Мade in Macedonia


 

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: