Корисничка поддршка:
Македонски English

Единствен матичен број

Единствен матичен број
Единствен матичен број
200 ден.
Категории: Made in Macedonia  Поезија  Раскази  ДАМАР 
Автор: Ацо Гогов

Достапност: На залиха
 

„Субјектите, сведени на матични броеви и фотографии за лични карти и понатаму ќе ги раскажуваат своите приказни.“ „Благодарение на Единствен матичен број добиваме спокојни читателски средби со топлиот и непосреден раскажувачки глас на Гогов.“

ISBN: 978-608-4507-65-9
Повез:мека
Година на издавање: 2012
Број на страни: 94
Димензии на книгата 12х17
Едиција: Дамар, книга 12
Категорија: Раскази, Поезија, Мade in Macedonia

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: