Корисничка поддршка:
Македонски English

Приказни за август

Приказни за август
Приказни за август
150 ден.
Категории: Љубов  Made in Macedonia  Раскази  ДАМАР 

Достапност: На залиха
 

Книга со која авторот и` предожи брак на својата девојка. Цел еден роман напишан за само една личност.

“Можам да ви зборувам за техниките што ги користи Велкоски при пишувањето. Можам да ви кажам дека станува збор за префинето писмо на еден школуван млад автор кој ветува. Ама, што фајде од тоа. Сето тоа се најобични баналности. Сето тоа е само обична форма во однос на она што во суштина претставува оваа книга. А тоа е – љубов.“, напишал рецензентот.

 

ISBN: 978-608-4507-42-0

Повез: мека

Година на издавање: 2010

Број на страни: 64

Димензии на книгата: 10х15

Едиција: Дамар, книга 10

Категорија: Раскази, Љубов, Мade in Macedonia

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: