Корисничка поддршка:
Македонски English

Последици

Последици
Последици
250 ден.
Категории: Психологија  Young&Loud  БРАНОВИ 
Автор: Нина Вејерс

Достапност: На залиха
 

Уште како дете Мини Пани била мистерија за својата мајка, за наставниците, за докторот, кој се чудел зошто бебето не сака да плаче? Кога има веќе дваесетина години, таа е сè уште внимателна, наизглед кршлива, но дефинитивно со оригинален шарм – таа сега е ѕвезда на холандската уметничка сцена. Бестрашна и со страсна љубопитност, Мини го става својот живот на лабораториска маса, правејќи го суровина на својата уметност. Во своите дела ги испитува прашањата на спојувањето на животот и уметноста, директно инспирирани од нејзиниот живот. Фотографот со кого почнува слободни сексуални односи ѝ доаѓа како нарачан во новиот проект. Но последиците не може да се оценат како ефикасни. Прашање е: кој со кого манипулира? И колку може да се игра со стварноста без да се избега од себе?

Последици е добитник на наградата Антон Вахтер за дебитантски роман, а бил во најтесен избор за највисоките книжевни награди во Холандија. Досега е продаден во 20 000 примероци.

 

„Волшебен роман. До последната реченица го држи читателот во својот стисок.“

Марја Праус, Де Груне Амстредамер

 

Автор: Нина Вејерс / Niña Weijers

Наслов на оригиналот: De consequenties

ISBN: 978-608-243-187-1

Број на страници: 272

Димензии: 13x20

Корица: мека

Јазик: македонски

Едиција: Бранови, книга 149

Категории: Young&Loud, Психологија

Година на издавање: 2016

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: