Корисничка поддршка:
Македонски English

Куќата на сликарот

Куќата на сликарот
Куќата на сликарот
200 ден.
Категории: Young&Loud  БРАНОВИ 
Автор: Мишел Ламбер

Достапност: На залиха
 

Дождлива пролет во Брисел. Марсијал, сликар што тешко ги продава своите дела, среќава една очајна жена на која сака да ѝ помогне да ја врати волјата за живот. Ќе биде ли ова почеток на една љубовна приказна? Не, бидејќи Марсијал се плаши да се вљуби. Тој признава само забава и пријателство. И, како и секогаш, ќе го следи сенката на неговиот брат, „кој не е како другите“. Ќе се промени ли тој во текот на месеците во кои ќе сретне други туѓинци, чии проблеми ќе ја направат и неговата состојба уште поалармантна? Во потрагата по среќата, ликовите во романот и нам ни ја пренесуваат убавината на Надежта.

Вредностите на оваа книга се и книжевни и социолошки бидејќи таа се занимава со психолошките болести и со затвореноста, како и со улогата и статусот на уметникот во современото општество.

 

Автор: Мишел Ламбер / Michel Lambert

Наслов на оригиналот: La Maison de David

ISBN: 978-608-243-185-7

Број на страници: 128

Димензии: 13x20

Корица: мека

Јазик: македонски

Едиција: Бранови, книга 144

Категории: Young&Loud

Година на издавање: 2016

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: