Корисничка поддршка:
Македонски English

Патешествието до Карабах

Патешествието до Карабах
Патешествието до Карабах
200 ден.
Категории: Општество  Young&Loud  БРАНОВИ 
Автор: Ака Морчиладѕе

Достапност: На залиха
 

Едно младо момче од Грузија патува до Карабах, спорна зона помеѓу Ерменија и Азербејџан, за да купи евтина дрога. Го заробуваат најпрво Азерите, а потоа и Ерменците. Така долго време поминува далеку од својата татковина, сфаќајќи дека и не сака да се врати. Што го чека дома? Таткото алкохоличар и бремената девојка, која не е прифатена од неговите. Што е слободата и дали во неа може најмногу да уживаме затворени? Грузискиот бестселер, според кој се снимени два играни филма, е моќна книга за тешкото прашање на наоѓањето и на дефинирањето на слободата.

 

„Книга за борбата против општествените норми“.

Списание Твид

 

Автор: Ака Морчиладѕе / Aka Mordchiladze

Наслов на оригиналот: Journey to Karabakh

ISBN: 978-608-243-104-8

Број на страници: 144

Димензии: 13x20

Корица: мека

Јазик: македонски

Едиција: Бранови, книга 105

Категории: Young&Loud, Oпштество

Година на издавање: 2015

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: